Oldalak

2014. november 3., hétfő

1 hónap múlva....

Az első horgászatot nem sikerült valami sikeresre, ugyan oka is volt, de amit következett az felejthetetlen.
Az előző hét második felébe hatalmas csapadék érkezett és mire én is kiértem a vízpartra, addig a Zala folyón is megérkezett az árhullám. Délután kimentünk pecázni, de egyszerűen lehetetlen volt, ugyanis bedobás után a tirolifát 10-15 méterrel arrébb sodorta a víz. Hiába a Vízügy is készült az árhullámra és a balatonhídvégi zsilipet teljesen kiengedték és akkora sodrása volt a víznek hogy arrébb sodorta az ólmot.
Az első peca betli lett. Hatalmas sodrása volt a víznek lehetetlen volt pecázni.
Kedd reggel így eszünkbe se volt felkelni, de más ismerős pecásnak eszébe volt és egy gyönyörű 6.20 kg fogast fogott. Szerda reggel viszont már mi is fel keltünk és meg is jött az eredménye és a víznek se volt már akkora sodrása, de a tirolit lecseréltük ólomra és már nekünk is volt kapásunk összesen 4 kapás volt ebből 3 süllő és egy karikakeszeg. Ezek közül egy darab fogas volt ami 2.70 kg súlyú volt.



Egy idő után már nem volt kapás se el is indultunk hazafelé. Szeptemberbe mindig evett a süllő most  Október végére újból nekiállt enni és szerintünk ezek a fogasok a Zalából tudtak feljönni köszönhető az árhullámnak. Mi igyekezünk megyünk a következő napokban is pecázni, próbálunk minél nagyobb fogast fogni. :)

2014. október 5., vasárnap

Valami történt! De mi?

Augusztus óta nem voltam kedvenc vízterületemen. Hát úgy gondoltam ideje van, hogy ellátogassak mi félét lehet fogni. 3 év óta nem lehet fogassüllőt fogni, most Szeptember óta mintha több ezer süllőt raktak volna a vízbe. Mindenki fogja egymás után a kisebb-nagyobb süllőket. Nagybátyám is fogott jó pár süllőt köztük volt néhány szebb is ( 4.4 kg, 5 kg, 5.25 kg, 5.65 kg, 4 kg, 3.5 kg ). Nos Péntek délután már kinn ültem nagybátyámmal a megszokott helyen és vártuk a kapást közbe nézegettem a süllőkről a képeket. Elmentem sétálni, hogy kik horgásznak rajtunk kívül, elmentem az új nagy kilátóra és csináltam pár képet a vízterületről, ami éppen nem sikerült a legjobbra :/ Na nem ez a lényeg, hanem a következő 15 perc várakozás. Amikor egyszer csak megindult felfelé karika kapásjelző. 3-4 méter nyeletés után egy erőset bevágtam és éreztem, hogy valami azért van a horgon ha nem is túl nagy és igaza volt nagybátyámnak, hogy ez a 3 év leteltével tényleg megerősödtek ezek a süllők. Akármilyen kicsi volt a hal mégis belement a nádba. De végre kezeim között tarthattam életem első kis-balatoni süllőjét. :)
Ha nem is nagy, de az egyik legszebb hal a világon. Bízzunk benne ő is egy erős nagy FOGASSÜLLŐ lesz. 
Ez a kapás után nem is volt semmi, így össze pakoltunk és elmentünk haza. 
Holnap reggel korán szólt a vekker hajnali 3 órát mutat a mutató és gyors öltözés mosakodás és irány a part, hiszen várnak a süllők. Annyira korán talán nem is kéne kijönni, de mivel más horgászok is jönnek pecázni, főleg hogy hétvége van így fel kell ébredni annak aki süllőt szeretne fogni. 4 óra után pár perccel később már a vízben volt a szerelék. Egy jó másfél órát kellett várni mire a karika elindult felfelé. Szintén nyelettem 3-4 métert és mikor megfeszült a zsinór egy erőset bevágtam. Most bizony komolyabb ellenállást éreztem a boton. Tekerem a várva várt fogassüllőt, közbe erős fejrázásokat éreztem a boton és egyszer csak felbukkan. De nem a várva várt fogassüllőt láttam, hanem angolnát. Ennek sajnos nem éppen örültem , de végül is életem első angolnája. 
Ez a hal után szintén semmi nem jött, így irány haza.
Délután csak bicikliztünk egyet és sajnos nem szép dolgokat láttam. Nem tudom mi történt, de valami bajuk van a harcsáknak. Jó pár dög harcsát találtunk és mások is úgy fogtak harcsát, hogy partközelbe ilyen 1 méteres távolságba kijöttek és bele gabalyodtak a zsinórba. Fene tudja, mi érte őket. 
Holnap reggel kimentünk egyet keszegezni és mellé bedobtunk egy süllőző hátha eszik nappal is az a fránya süllő, de hiába nem jött nekem össze a nagy fogassüllő fogás. De majd 2 hét múlva újból megpróbálkozom. 

Illetve van egy-két képem a süllőkről :)






2014. augusztus 25., hétfő

A FELEJTHETETLEN NAP :)

Az úszós peca nem jött össze csalihal fogás téren, így egy könnyű picker botot ragadtam a kezembe. Egy kevés etetőanyag és a 4 szem csonti már a vízben és várom a kapást. 10 perc múlva egy pöcögtetős kapásnak vághattam be, ami egy nagy vörösszárnyúkeszeg volt. Az egyik botra már meg is volt a csali, ezután el kellett telni egy időnek, míg megint lett kapásom az is pont jó kárász volt. Az egyik harcsázó felszerelés behúzóólommal behúztuk,  másikat pedig ameddig csak egészbe betudtuk dobni, mert ezelőtt nap volt pár rablás a nád előtt is. 30 percen belül 2 mellévágás is volt a vörösszárnyúkeszegre, míg a kárász egy kis harcsa próbálhatta meg enni, de nem sikerült neki meg enni. 21.05 percet mutat az óra mikor a bottartó ágast előre rántva és közbe a nyeletőfék füstölt és nagybátyám a székből kipattanva a lehető leggyorsabban bevágott. A hal oly annyira  megindult, hogy nagybátyámat is berántotta a vízbe. Ezután hal csapott egyet a felszínen és ezután kemény tartotta magát és 2-szer lelopott vagy 15 métert. 15 perces, erős fárasztás után már a nádnyiladékba forgolódott akkor még  nem is tűnt ekkorának a hal, de amikor már  a parton volt a hal akkor fogtuk fel, hogy most egy hatalmas harcsát fogtunk. A mérleg kereken 40 kilogrammot mutatott, nagyon örültünk ennek a szép halnak és súlyához képest rendkívül rövid volt mindössze csak 155 cm volt faroktőig. A horog rendkívül jól akadt, mondhatni lehetett volna esélye se volt hogy elmenjen, kivéve ha elszakad a zsinór. A part előtt a hal kihányt egy tenyeres kárászt.

Hihetetlen nap volt, egy kicsit gondoltam, hogy nagyobb a csali miatt termetesebb hal kapja el a csalit, na de ekkora?! :) Egy örökké tartó élmény okozott ez a hal :)

2014. augusztus 24., vasárnap

A kilenc életű kishal

Szokásosan kezdődött a nap, csalihal fogás és azután irány harcsázni. Gyorsan a helyén a felszíni stupek ezután már csak a kapásra vártunk. 21 órakor már meg is volt az első rávágás a  kishalra, ezután eltelt 20 szintén rávágott a kishalra. Ezután 10 perc múlva vágott rá egy másik. és így folytatódott tovább, kisebb- nagyobb időközönként a rávágások, míg a 9. rávágás csak elkapta azt a szerencsétlen kishalat. :) Egy rövid 3-5 perces fárasztás után, már parton volt a 7.86 kilogrammos példány.
Mivel hogy sötét volt így tovább maradni nem tudtunk, hiszen nem tudtuk behúzni a stupekot. És szinte biztos vagyok benne, hogy azok a rávágások a mi csalinkra voltak, szinte mindig meghúzták a nyelető féket egy fél másodpercre. Köztük volt egy olyan érdekes kapás is ami nem is rávágott hanem rászívott a kishalra. Nos ez egyet jelent vagy nagyon fürge a csalihal és mindig elmenekült a harcsa elől vagy a harcsák gyakoroltak a kishallal. :) Jó kis peca volt, de a következő horgásznap egy felejthetetlen élmény lesz ez szinte biztos és amit, majd holnap olvashattok a blogon. :)

2014. augusztus 14., csütörtök

Születésnapi ajándék

3 darab vörösszárnyúval indultunk harcsázni, telt múlt az idő 20 órakor már be voltak vetve a szerelékek. A naplementében már a harcsák is kezdtek felkelni a vízfenékről és egy-egy rablást már lehetett hallani. 20:35 percet mutat az óra, mikor meg volt az első kapás ami egy 3,5 kilós harcsa produkált. Ez a harcsa volt életem első méretes harcsája.                                                                                                                                                                               
  
Ez után gyorsan behúztuk a másik szereléket. Addig a nagybátyám a másik horgászhelyen, érdekes módon harcsázás közbe nálunk soha nem fogott balin kapta el a horgot. Kisebb, nagyobb rablásokat hallottunk a vízfelszínen közben a mi kishalunkra is sok mellévágás volt, míg 22:15-kor egyszer csak megszólal a nyeletőfék és egy rövid fárasztás után, már parton is volt a 7 kilós harcsa. Ezután összepakoltunk és elindultunk haza. Pont nagybátyám születésnapja volt, és a Kis-Balaton megajándékozta az idei év legnagyobb harcsájával. :)  

2014. július 26., szombat

Balinparádé

Reggel egy könnyű pergető bottal indultam a vízpartra. Egy könnyű, 7 grammos  Ular Fishing  körforgót akasztottam a kapocsba, 3-as méretben. Az első helyen láttam is pár balint, így hát rájuk és 2. dobásra meg  is fogtam az első balint. Gyorsan kiakasztottam a horgot egy fotó és ment is vissza éltető elemébe. :) 
 Ezután ezen a helyen szinte eltűntek a balinok, így új helyet kellett keresnem. Az új helyen is szinte egy-két dobás mikor már a nádöbölbe behúztam a körforgót, mikor egy 2 kg-s balin vágott oda a körforgónak.
Megint nincs semmi, új helyet kell keresni.
Szinte ugyanúgy történt minden, mint az előző helyeken, de itt még volt 8 kapásom amiből csak 2-t tudtam megfogni.

 Ezek után visszatértem a 2. horgászhelyre ahol egyszer csak valami nagyot akasztottam, forgolódott jobbra balra és amikor behúztam a nádöbölbe egyszer csak kipattant a horog a szájából. nagyon mérges voltam, mert biztos hogy jó hal volt. Érdekes peca volt, mert szinte csak egyetlen csali volt ami működött. Ez a zöld körforgó volt ami ilyen jól működött, pedig próbáltam gumihalat, villantó és wobblert is de mégis csak erre a körforgó volt. kapás. :)

Jó hely + jó csali = SIKER

Reggel 5.30-kor csörög a vekker, gyorsan kikapcsolom és elkezdek öltözni. Két fenekező szereléket vittünk a a jól megszokott helyünkre. 6.30-kor már kinn ültünk a vízparton és vártuk a kapást. Egy epres etetőt kevertem ami szinte mindig sikert szokott eredményezni. Nem is kell sokat várni az első kapásra,amit egy közel 30 dekás kárász csinált. Jó pár karika keszeg és bodorka került horogra miután megjött a következő kárász. Ez a kárász már nagyobb volt, mint az előző, közel 70 deka volt. Kellett várni vagy fél órát a következő kapásra, ami szintén "nagyhalat" eredményezett egy 1.40 kg-os dévérkeszeget sikerült fogni. Most csak 10 percet kellett várni a következő kapásra ami szintén egy dévérkeszeg volt, ami 1.20 kg-os volt. Újabb 10 perc új dévérkeszeg és ez a 3 db dévérkeszeg után semmi nagyobb hal nem jött csak apró bodorkák, karikakeszegek. ezután összepakoltunk és elindultunk haza.







Következő nap reggel szinte ugyan úgy kezdődött mint a tegnapi, bár a fogás most teljesen más volt. Az etetőanyagban egy kicsit változtattam és az epres etetőhöz hozzá kevertem még egy mézes etetőanyagot. Mindjárt az első hal egy karikakeszeg volt. Ezután egy közel 1 kilós kárász kapott a horogra. Láttuk, hogy most a itt egy hatalmas méretű kárász banda, ami 30 dekától felfele méretű kárászokból állt. Rengeteg kapásunk volt és a fárasztás rendkívül élvezetes volt, mert a halak bevágás után rögtön a felszínen csapkodtak és így megszínesítették a fárasztás élményét. :) 9 órakor összepakoltunk és elmentünk haza. 

Nem csalódtam  a helyben és az etetőanyagban hiszen, nagyon jó pecát tudhatok magam mögé.
Azt hiszem az ilyen pecákra mondják azt , hogy ÖRÖMPECA. :)

2014. június 29., vasárnap

Felmelegedés hatására csak neki állt enni a harcsa !!!

Vasárnap délután pontyozni indultunk, illetve csalihalat fogni holnapra. sikerült is fogni szebb vörösszárnyú keszegeket. Pontyok sajnos ma nem látogattak meg minket.
Hétfőn harcsázni mentünk, de harcsa helyett megjött amit előre jelzett az időjárás vagy is egy hosszú ideig tartó hidegfront. Ennek a hatására a harcsát sem lehetett megfogni. Ráadásul el kapott minket egy folyamatos zápor ami 3 órán át esett.
Kedden szeles-esős, inkább halszelettel a süllőt szerettük volna megfogni, de itt se sikerült fognunk semmit.
Szerdán pontyozni mentünk, de megint csak vörösszárnyú keszeget, illetve pár darab kárászt sikerült fogni.
Csütörtökön napos kicsit szeles volt az idő, így most csak a harcsára esett a választás korábban behúztuk a bergmann csövet, mint szoktuk.
20:43-kor ránéztem a bergmann csőre, mikor azt láttam, hogy a harcsának a farka kilátszik és a cső körül megy a harcsa egyszer csak elment tett egy nagy kört és mikor visszatért hatalmasat odavágott a kishalnak de a nyeletőfék mégsem szólalt meg. Ezután mind ketten felsóhajtottunk, hogy "Ajj mellé vágott a kishalnak". Pedig kisebb csalihalat raktunk fel, de még így is mellé vágott a 10 kiló körüli harcsa. Ezután 20 perccel egy másik harcsa az egy kicsit kisebb az durrantott oda a kishalnak, de az is mellé vágott. 15 perc múlva egy 4 kilós harcsa kapta el a kishalat ami viszont elkapta és szerencsésen kijött a partra is. Itt egy röpke képanyag a fárasztásról.
Áztunk, fáztunk de akkor is fogtunk harcsát, csak hinni kell a helyben és hogy működik a bergmann cső használata.

Pergetés, a közeli csatornán

Kora reggel és kis könnyű pergető bottal indultam a közeli csatornára domolykózni. Barátom előbb odaért ,mint én és már lelkesen felhívott hogy megfogta az első domolykót.
Ezután megérkeztem és gyorsan én is megpróbáltam domolykót fogni.  Szinte kapás se volt pedig tudtuk, hogy ott vannak a domolykók. Ezután a kis csatornának bejártuk nagy részét, de nem fogtunk semmit. Találkoztunk egy bácsival aki mondta, hogy fogott egy 38 centis domolykót. Lassan visszaértünk az eredeti helyre, én most egy kicsi gumihallal kezdtem el dobálni. Mindjárt az első dobásra volt is kapásom, de nem akadt meg. Második dobásra viszont meg lett a kis csuka.

Szinte bejártunk minden helyet köztük volt pár olyan hely amiben hittünk, hogy ott a domolykó, de nem sikerült megfogni őket. 


2014. június 10., kedd

Sikertelenségek és érdekességek

A "Péntek esti harcsázás" című írásomban már leírtam hogy Áprilisban volt kapás bergmann csőre, pedig tavasszal eddig mindig csak a gilisztacsokor működött, eddig kishalra szinte nem is volt tavasszal kapás. Most egy hétvégét szeretnék leírni remélem tetszeni fog.
Első horgásznap 
Csütörtökön nagyon vártam a hétvége első horgászatát, hát mondjuk talán ez volt az egyik legjobb horgásznap. 18:30 perckor érkeztünk a vízpartra, én egy úszós pecát fogtam a kezembe  és elindultam a "pontyos" helyre bizakodóan hiszen tegnap (Szerdán) egy 3.5 kg-s pontyot sikerült fogni. Hát pontyot nem sikerült fognom, de fogtam szép kárászokat és bodorkákat. Múlt korában sikerült fogni 5 db olyan pont jó méretes vörösszárnyú keszegeket, és 20:15-kor kiindultam a harcsázó helyünkre szerencsére az nem volt messze a pontyozó helyünktől. Azután 10 perc múlva  egy 50-60 méter körül, mozgott a bergmann cső rajta egy jól mozgó vörösszárnyú keszeggel. Erős északi szél fújt  és teltek múltak a percek, miközben halljuk , hogy a barátunk egész este 4 db süllőt fogott halszelettel. 21:19 mutat a ketyegő  mikor az erős szélben a csőre egy hatalmas rablást hallunk, az orsó fékje egy kicsit megmozdult, de sejtettük hogy mellé vághatott hiszen a csőt tovább mozgatja a kishal. Eltelt 10 perc mikor csak azt látom hogy egy fej elkapja a kishalat. Orsó fékje szinte füstöl, bevágás akadt is éreztük hogy egy kicsit komolyabb harcsa küzd a horgon. Kettőt hármat tekerés után, egyszer csak megkönnyebbül a bot csak a bergmann cső jön kifele a vízből. Néztük a csövet arra volt ráakadva a horog és ezért nem volt esélyünk, hogy megfogjuk ezt a harcsát. Mérgelődtünk is, de azután viccesen mondva mondjuk,  hogy legközelebb ha erre jár akkor még nagyobb lesz és akkor sikerül fogni :-). 
Második horgásznap
Pénteken szinte minden ugyanúgy történt mint tegnap sajnos pontyot nem tudtam fogni, kárászt se nagyon lehet azért volt benn az etetésen egy ponty, de hát az idő már jelezte hogy lassan be kéne húzni a vörösszárnyúval szerelt bergmann csövet. Most egy kicsivel kisebb vörösszárnyút raktunk fel hátha kényelmesebben betudja szippantani a harcsa. Hát kisebb csali meg hozta az eredményét, sajnos egy kiló körüli harcsa kapta el a kisebb vörösszárnyút.


Hát egy kicsit elvoltunk keseredve, nem a tegnapi nagy harcsa jött hanem ez a kiló körüli példány. Ezután késő volt így a csövet nem tudtuk visszahúzni, így hát elkezdtünk pakolni és elmentünk pakolni. 
Harmadik horgásznap 
Szombaton reggel elmentünk a városba a horgászboltba elmeséltük, hogy mi történt mondták is hogy ez aztán pech. Beszélgettünk azután vásároltunk egy-két dolgot és azután elmentünk haza. Kora este mentünk ki hisz bíztunk abba, hogy fogunk csalihalat, de nem sikerült semmi olyan méret körüli vörösszárnyút fognunk és újabb mérgelődéssel tértünk haza. 
Negyedik horgásznap 
Vasárnap reggel egy bicikli túrára adtunk fejünket és ez egy nagyon érdekes délelőtt volt. Legelőször egy földúton a Kis-Balaton 2.ütemi zsiliphez értünk és mikor oda értünk egy 5 kiló körüli ponty próbált átugrani a zsilipen, de persze meglátott minket és persze már többet nem ugrott. Azután a balatonhídvégi Zalát néztük amiben szintén egy 5 kiló körüli ponty úszkált  a víztetején. Onnantól a nagy zsiliphez mentünk, ahol szintén voltak ismerősök, akikkel beszélgettünk is és a vizet szemlélve egy 2 kg körüli angolnát láttunk és az angolna után még 2 db méretes süllőt láttunk úszkálni. Mind ezután nagy gyorsasággal siettünk a Kányavári-szigetre. Nem sokára is odaértünk, és a hídon alig sétáltunk 5 métert mikor jobbra nézve 4 db AMURT láttunk. De ezek az amurok közel 10 kilósak voltak, köztük egy-két ponttyal. Nem tudom, hogy kerülhetett a Kis-Balatonba amur pedig ez idáig soha sem volt. Ezután vertem is a fejem , hogy mért nem hoztam a telefonom, 
hogy le tudjam fotózni őket. Nézegettük őket azután elindultunk haza, hát ez egy fantasztikus túra volt.  
Este megint kimentünk harcsázni de most még csak kapásunk se volt. 

Hétfő reggel kibicikliztünk Kányavárba, most nem tekertük végig a tegnapi távot,de ez is megérte kimenni. Kiértünk és szinte ugyan ott voltunk, de most csak 1 amurt láttunk meg jó pár pontyot és egy közel 10 kilós harcsát a vízfelszínen. Mondtuk is magunkba most kezdenek ívni a harcsák és azután körbe néztünk és láttuk hogy jó pár helyen gyökerestül jött fel a nád. Este biztos túrta, kotorta magának a fészkét a hím harcsa hát azután irány haza, ma este már nem mentem ki össze pakoltam és haza mentem a lakhelyemre. 
Ez a hétvége is remekült telt, láttunk jó pár érdekességet és egy újabb arcát ismertem meg a Kányavári-szigetnek. :-)

2014. április 27., vasárnap

Csónakázó-tavi harcsák, az éjszakában

Délután 14 óra 20 perckor érkeztem a vízpartra barátommal. Mind a ketten egy lágy match szereléket vettünk elő és egy jó 15 méterre kezdtünk el pecázni. Az esti harcsázáshoz akartunk kishalat fogni, szinte az első fél órában sikerült is fogni egy két jó bodorkát, karikakeszeget. Miközben barátom egyre jobban fogdosta a keszegeket, én meg szinte csak egy-két darabot tudtam fogni és így telt múlt az idő.16 órakor barátom szebb keszegét néztem, mikor egyszer csak nem találom az úszóm. Gyorsan odasiettem, bevágtam és éreztem hogy komolyabb ellenfél küzd a horgon. Egy bő másfél kiló körüli pontyot fogtam ki és engedtem vissza. 
Ezek után még 18 óráig fogdostuk a kisebb nagyobb keszegeket. 18:30-kor barátom már bedobta harcsázó készségét míg én vártam egy kicsit és később dobtam be az élőhalas botomat. Megvacsoráztam és azután már én is bedobtam a készségemet egy jól mozgó bodorkával. 
Mellettünk ült egy kedves bácsi aki mondta hogy kicsit jobbra dobjuk mert ezelőtti napon fogtak egy 8 kilogrammos harcsát. Abban a pillanatban elkezdtem gondolkodni hogyha tényleg ott fogtak harcsát akkor érdemes odadobni, de a kishal vajon túléli-e a másik dobást. Úgy gondoltam meg ér egy próbát hátha nekünk is sikerül fogni egy termetes példányt. Igaza volt az öreg bácsinak volt is 5-6 olyan rablás ami kicsit utal a harcsa jelenlétére. Besötétedett és egyre jobban kezdtek el rabolni a harcsák. Mellettünk volt egy öböl amibe szinte volt hogy 1 percen belül 10 db harcsa rablást hallottunk. Kíváncsiságom hatalmas volt igy fejlámpával rá világítottam a vízre, vajon mert van itt ennyi harcsa. A látvány döbbenetes volt a felszínen kicsi, apró küszök és keszegek úsztak a víztetején és így megértettem hogy mér van itt ennyi harcsa. Ezután visszamentem és készítettem egy-két fotót a felszerelésről bevetés közben.

22:40-kor úgy döntöttünk hogy hazamegyünk, mert már fáztunk, meg harcsa se érkezett meg. Remek nap volt, sajnos harcsa nem tisztelt meg minket hogy láthassuk gyönyörű márvány mintás testét.

Péntek esti harcsázás


Csütörtök délután kimentünk a szokott helyünkre fenekezni, azzal az indokkal hogy a Péntek esti harcsázáshoz lehet-e pont olyan jó kis tenyeresnél nagyobb vörösszárnyúakat fogni. Egész sikeresen sikerült is fogni csalihalakat, köztük sikerült szép kárászokat, dévéreket is fogni.

Péntek délután spiccbottal álltam neki csalihalat fogni. Szinte hihetetlen volt hogy tegnap alig, hogy a meder fenékre ért az ólom most 3 óra óra alatt tudtam 3 vörösszárnyú keszeget fogni . 18 órakor behúztuk a bergmanncsöves szereléket hogy ne késő este keljen, sötétben behúzni mikor nem is lehet látni hogy hol van a cső. Azután csobbant a fenekező, amelyen egy 1/0-ás horgon 5-6 szál vastaggiliszta izgett, mozgott. A fenekező sötétedésig szinte csak az apró keszeg birizdálták, húztak bele egy-két gilisztába. Sötétedés után a gilisztacsokorra nagyobb jelentkező  érkezett egy kiló körüli harcsa, nem volt nagy de gyönyörű márvány mintás és a lehető leggyorsabban visszaengedtük. Később a bergmanncsőre is kapás volt, de sajnos az a harcsa nem lett meg . Mikor kihúztuk láttuk a kishalon hogy teljesen megvolt nyúzva, de ennek ellenére nem értjük hogy a horog mért nem akadt meg.  Ahhoz képest hogy nem fogtunk nagyobb harcsát, ez az eredmény is rendkívül jónak számít, hiszen az elmúlt két hét alatt nem fogott senki harcsát. 22 órakor összepakoltunk és hazamentünk, ez a remek horgásznap után . 

2014. január 22., szerda

Ismertető a Kányavári-szigetről

A Kányavári-sziget rengeteg kalandot rejt, nem lehet tudni mikor futsz össze egy kapitális méretű hallal. A Kányavári-sziget titka hogy ésszerűen kell pecázni, gondolkodni kell hogy lehetnek a harcsák vagy például a nagyobb süllők. Ha például az ember pontyot akar fogni akkor ajánlom az úszós pecát nem a feederezést, ugyanis feederrel szerintem csak nagyon ritkán lehet pontyot fogni. Süllőzésnél a a fenekezős, a fagyasztott hallal való pecát ajánlom, ez a módszer nagyon rég óta működik ezzel fogják a szebbnél szebb fogasokat. Keszegezni, kárászozni a feeder módszer a legjobb, ennek a módszernek a finomsága működik a legjobban ezzel lehet észre venni a legfinomabb kapást is. Csukára a leghatásosabb módszer a pergetés villantóval illetve a nádközeli kishallal történő módszerek váltak be leginkább. Harcsára a kishallal működő felszíni stupekkel lehet nyáron csapdába ejteni a kisebb nagyobb harcsákat, tavasszal a fenekezős  módszerrel gilisztával, nadállyal vagy piócával lehet megfogni  a csúcsragadózót.

2014. január 17., péntek

Bemutatkozás

Üdvözlöm az összes sporttársaimat! Engem Megyesi Bálintnak hívnak és a horgász élményeimet szeretném veletek megosztani!  A kedvenc módszereim a pergetés és a finom feeder horgászat és a felszíni stupekos harcsa horgászat! A kedvenc horgász vízterületem a Kis-Balaton vagy az akadós jellegű vízterületek, hogy legyen esélye a halnak a szabadulásra is :) !!!